Szkoła w Królewie

Dnia 22 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewie i Szkoły Podstawowej w Jońu pod opieką nauczyciela muzyki – pana Benedykta Celiana wyjechali na wycieczkę do Otrębusów do siedziby zespołu ,,Mazowsze “. Uczniowie oglądali spektakl pt ,, Kraina Marzeń Tańce Narodowe ” . Multimedialny spektakl przedstawił nam historię zespołu oraz kulisy codziennej pracy jego członków. Nasi uczniowie obejrzeli przepiękne pokazy polskich tańców narodowych: Krakowiaka, Kujawiaka, Oberka, Mazura i Poloneza. Po spektaklu dzieci miały okazję osobiście poznać członków zespołu. Organizator wyjazdu i uczniowie serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Joniec za sfinansowanie przejazdu.

W dniach 6-10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewie,  wraz z  opiekunem,  wyjechali   na 5-dniowy program EuroWeek- Szkoła Liderów. Zajęcia odbywały się w malowniczej miejscowości Międzygórze , na ziemi Kłodzkiej.

Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników  poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego.

Językiem komunikacji jest język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i  młodzieży z różnych krajów europejskich , a ich trenerami są wyszkoleni wolontariusze z całego świata .

Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników  uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na

  • Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Promocję nauki języków obcych
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
  • Integrację  wielokulturową
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

Euroweek 2018

To już drugi obóz językowy uczniów Szkoły Podstawowej w Królewie  w Międzygórzu . W ramach projektu Europejskiego Forum Młodzieży – EuroWeek. Uczniowie klasy VII i VIII  spędzili wiele niezapomnianych i atrakcyjnych przede wszystkim językowo chwil. Codzienne uczniowie wykonywali różne projekty  razem z kolegami z innych szkół pod okiem wolontariuszy ze wszystkich stron świata. Nasi uczniowie nagrywali filmy ,przygotowywali inscenizację w języku angielskim oraz oglądali prezentacje przygotowane przez wolontariuszy.  Wspólnie spędzali też czas na zabawach sportowych i posiłkach .Wieczory   zakończone były  dyskoteką, wspólnym śpiewaniem  lub nauką salsy. Był też czas na wycieczki  w przepiękne miejsca takie jak: Międzygórze – Wodospad Wilczki , Bystrzyca Kłodzka  i Kłodzko.Po powrocie, uczestnicy zaprezentowali pozostałym uczniom naszej szkoły prezentację i opowiedzieli co wynieśli z tego obozu językowego. Następnie wszyscy śpiewaliśmy piosenki w różnych językach, także i w angielskim. 

                  

W imieniu uczniów i organizatora pragniemy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Joniec Panu Markowi Czerniakowskiemu oraz Urzędowi Gminy Joniec za sfinansowanie przejazdu uczniów do Międzygórza.

Autor: Renata PrządakW dniu 14 grudnia 2018 roku dokonano odbioru inwestycji pn. Budowa obiektu sportowo-rekreacyjnego w Królewie gmina Joniec.
W ramach realizacji zadania wykonano:
• Boisko z trawy naturalnej do gry w piłkę nożną
Powierzchnia całkowita 62 x 30 = 1 860,00 m² w tym pole gry 56 x 26 m.
Boisko wyznaczone poprzez obrzeża betonowe, wyposażone w bramki aluminiowe z siatkami obsadzone w tulejach i betonowym fundamencie oraz trzy komplety siedzisk po sześć krzeseł.
• Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej
Powierzchnia całkowita 34,10 x 19,10 = 651,31 m² w tym pole gry 28,10 x 15,10 m.
Boisko wyznaczone poprzez obrzeża betonowe, wyposażone w urządzenia do siatkówki i koszykówki.
• Siłownię plenerową
Siłownia plenerowa składa się z następujących elementów: biegacz, poręcze, prasa nożna, rowerek, krzesło do wyciskania, surfer.
• Strefę relaksu
W skład strefy relaksu wchodzą: trzy ławki mocowane na stałe do podłoża, jeden kosz na śmieci, stojak na rowery przeznaczony do ustawienia sześciu rowerów, tablica z regulaminem do korzystania z obiektu.

Wartość zadania wynosi 341 500,00 zł, dodatkowo koszt dokumentacji i nadzoru inwestorskiego około 11 500,00 zł.
Uzyskana dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego wynosi 200 000,00 zł.

Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018”

Przed inwestycją

Po inwestycji

W dniu 30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym roku organizatorami tego święta była klasa VII. Przygotowali oni wiele ciekawych wróżb oraz zabaw. Uczniowie z chęcią brali w nich udział. Nie zabrakło także pysznych smakołyków. 

Wszyscy świetnie się bawili, humory dopisywały, a przepowiednie i wróżby, chociaż są traktowane z przymrużeniem oka, nie wiadomo czy kiedyś w przyszłości się nie spełnią.

 

 

                 

                         

                         

                             

                          

Autor: Renata Prządak

Kalendarz
Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwum wpisów
Zdjęcia
zdjecie0511 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20150612_091718 20150611_141427