Szkoła w Królewie

Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze, które przeprowadziła Pani Dominika Mierzwa-Szymkowiak z wydziału zoologii Polskiej Akademii Nauk.

Uczniowie klas 4-7 wysłuchali pogadanki na temat owadów. Poznali dokładniej świat motyli, ich budowę, cykl życia oraz tajniki pracy entomologa.🦋 Uczniowie układali z puzzli biedronki.🐞

Młodsze dzieci zdobyły wiedzę na temat mięczaków. Założyli własne hodowle ślimaka.🐌 Dużo atrakcji dostarczyły żywe okazy tych malutkich brzuchonogów.

Organizatorem całego przedsięwzięcia była pani Renata Tobolska – nauczycielka biologii i przyrody w naszej szkole.

Klasy 4, 5 i 7 biorą w tym roku szkolnym udział w projekcie Lepsza Szkoła Sesje z plusem.

Sesje z plusem to wygodne i praktyczne narzędzie do systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów szkoły podstawowej z zakresu matematyki oraz do monitorowania i analizy ich postępów w nauce podczas całego roku szkolnego.

Sesje zapewniają kompleksowe przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

W ramach programu przeprowadzone zostaną STANDARYZOWANE TESTY

na wejście – do diagnozy wstępnej na początku roku, w połowie i na koniec roku szkolnego – sprawdzające postępy uczniów przez cały okres nauki.

Przygotowane zostaną RAPORTY CYKLICZNE zawierające:

-analizę wyników po każdym teście,

-wyniki każdego ucznia oraz całej klasy na tle rezultatów ogólnopolskich.

Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciel zbierze informacje, które z typów zadań sprawiają uczniom najwięcej trudności oraz dane do analizy dotychczasowych metod pracy.

Klasy 1,2,3 biorą udział w ogólnopolskim projekcie ,,Angielski jest fun-tastyczny”. Dziś klasa pierwsza wykonała pierwsze zadanie ,,Bajkowe czary mary “. Dzieci obejrzały bajkę w języku angielskim i wykonały ilustrację do jej treści. Wzbogaciły słownictwo na temat urodzin.

W ramach akcji ,,Bezpieczna droga do i ze szkoły” Policja prowadzi działania informacyjno edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Nasze przedszkole dziś gościło asp.szt. Mariusza Kopczyńskiego. Pan Mariusz opowiedział o zasadach ruchu drogowego, o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów i pokazał nam radiowóz. Opowiedział także o zawodzie policjanta w ramach preorientacji zawodowej w grupach przedszkolnych, co jest elementem wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego .

Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole aktorów ze studia artystycznego AKADA. Najmłodsi uczniowie obejrzeli spektakl p.t. ” Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka”. Przedstawienie w zabawny sposób opowiadało o tym, jak bezczynne przesiadywanie przed telewizorem lub komputerem źle wpływa na rozwój fizyczny i samopoczucie. Historia Karolka uświadomiła dzieciom potrzebę różnorodnego spędzania wolnego czasu, w którym nie może zabraknąć sportu.

 • Podręczniki ( 4 latki ) zakup przez rodziców – wyd. WSiP „Drużyna Marzeń”.
 • Podręcznik do Angielskiego ( 4 latki ) zakup przez rodziców – wyd. Pearson, „My First English Adventure 1 Activity Book”.
 • Ciepły kocyk i mała poduszka.
 • Ryza białego papieru.
 • Blok rysunkowy i techniczny ( z kartkami białymi i kolorowymi).
 • Wycinanki formatu A4 – 1 szt.
 • Zeszyt brudnopis do rysowania czysty.
 • Teczka formatu A4 na prace plastyczne.
 • Piórnik lub kosmetyczka, w piórniku: kredki grube w drewnianej oprawie ( 12 kolorów, każda kredka podpisana ), ołówek, klej ( 2 szt. ), nożyczki, temperówka, gumka do ścierania.
 • Farby plakatowe (12 kolorów ) i komplet pędzelków, pojemnik na wodę.
 • Plastelina (12 kolorów).
 • Zestaw ubrań do przebrania w podpisanym worku

( wymieniany według potrzeb i systematycznie uzupełniany ), kapcie – wygodne do zakładania( najlepiej na rzep), worek na kapcie podpisany.

 • Ręcznik papierowy 2 szt.
 • Pudełko chusteczek higienicznych 2 szt. i opakowanie chusteczek nawilżonych 2 szt.

Wszystkie przybory należy podpisać bezpośrednio na nich

( nie na opakowaniu )

Dzieci mają zajęcia od godz. 08-14:00 w swojej sali z wychowawcą.

8:00 – 8:30 – schodzenie się dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań dowolnymi zabawkami służące realizacji pomysłów dzieci; zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, badawcze; ćwiczenia ortofoniczne, artykulacyjne, oddechowe, słuchowe; zabawy integrujące grupę; ćwiczenia ogólnorozwojowe; zabawa indywidualna i zespołowa, prace porządkowe.

8:30 – 8:45 – zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

8:45 – 9:00 – czynności higieniczne i samoobsługowe, przygotowanie do posiłku.

9:00 – 9:15 – śniadanie, degustacja posiłku przyniesionego indywidualnie przez dzieci; przestrzeganie zasad dobrego wychowania przy spożywaniu posiłku;

9:15 – 9:45 – zajęcia dydaktyczne prowadzone całą grupą, będące realizacją treści programowych wspomagających dzieci w wychowaniu i kształceniu we wszystkich obszarach działalności przedszkola. Rozwijanie różnorodnej aktywności dziecięcej: plastycznej, muzycznej, ruchowej, poznawczej, matematycznej.

9:45 – 10:15 – zabawy swobodne wynikające z zainteresowań dzieci.

10:15 – 10:30 – czynności samoobsługowe przygotowujące do wyjścia na plac zabaw.

10:30 – 11:15 – pobyt na świeżym powietrzu, realizacja różnych form aktywności ruchowej z uwzględnieniem przestrzegania zasad bezpieczeństwa – zabawy na sprzęcie terenowym, obserwacje przyrodnicze, spacery i wycieczki, dobór zajęć uzależniony od pogody i pory roku.

11:15 – 11:30 – czynności samoobsługowe i higieniczne przez obiadem.

11:30 – 12:00 – obiad , utrwalanie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami.

12:00 – 13:30 – poobiedni relaks; odpoczynek dzieci; słuchanie muzyki relaksacyjnej oraz bajki czytanej przez nauczyciela, leżakowanie.

13:30 – 14:00 – czynności samoobsługowe i higieniczne, przygotowanie dzieci do zakończenia zajęć.

14:00 – 16:00 – Zajęcia świetlicowe pod opieką nauczyciela; zabawy dowolne; zabawy przy stoliku; korzystanie z gier, układanie puzzli; zabawy na placu zabaw; rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci; prace porządkowe; rozchodzenie się dzieci do domu.

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej

SERDECZNIE ZAPRASZA

na Dni Otwarte do naszego Przedszkola

wszystkie nowo przyjęte dzieci 3 i 4 letnie wraz z  Rodzicami

w dniach 28.08.2023r. – 30.08.2023r.

od godziny 09:00-11:00.

w Królewie grupa „Pszczółki”

„Informator edukacyjny Powiatu Płońskiego 2023/2024” zawiera ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat płoński oraz informacje o elektronicznym naborze do szkół i terminy dotyczące naboru na rok szkolny 2023/2024.

Kalendarz
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwum wpisów
Zdjęcia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20150612_132059 20150612_090832 20150611_154114