Dzienne archiwum: 21 listopada 2018
100 lat temu, 11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Polacy walczyli o wolność przez sto dwadzieścia trzy lata niewoli. Wierzyli, że na mapie znów pojawi się kochana ojczyzna – Polska. Walce tej zawsze towarzyszyły pieśni. Podtrzymywały na duchu, zagrzewały do walki i dawały wiarę w przetrwanie.
15 listopada odbyła się w naszej szkole wieczornica. W uroczystości uczestniczyła nasza społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Joniec- pan Marek Czerniakowski, członkowie Koła Emerytów, uczniowie Szkoły Specjalnej w Jońcu wraz z dyrekcją oraz zaproszeni przyjaciele naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie pięknie zadeklarowali swój patriotyzm słowami wiersza ” Kto Ty jesteś?” oraz piosenką ” Jesteśmy Polką i Polakiem” . Poprzez wspólne śpiewanie żołnierskich pieśni uczniowie i widzowie mogli prześledzić drogę do niepodległości od „Mazurka Dąbrowskiego”, przez “Wojenkę”, “Legiony” po „Pierwszą brygadę”. Znaczenie słowa niepodległość pięknie wybrzmiało w każdym wyrecytowany wierszu i w każdej nucie zagranej przez szkolny zespół muzyczny.
Uroczystość przygotowała pani Dyrektor Urszula Pilśnik oraz pan Benedykt Celian.
.
.
9 listopada o godzinie 11:11 w Szkole Podstawowej w Królewie dumnie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Nasi uczniowie z powagą i dostojnością zaśpiewali hymn Polski tym samym włączając się w ogólnopolską akcję bicia rekordu. A wszystko to z okazji obchodzonej w tym roku 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.🇵🇱
Następnie delegacja naszej szkoły udała się wraz z nauczycielami na pobliski cmentarz, aby złożyć kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i oddać hołd poległym w walce o naszą wolność.
12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Biegach Przełajowych w Płońsku.
Nasi reprezentanci to:
Zuzia Czerniakowska, Natalka Krzemińska i Maja Ozimkiewicz z kl.4
Filip Krupiński, Michał Prządak i Tomek Tyszka z kl. 4
Krystian Bieniek, Piotrek Ludwiszewski i Tadzio Nużyński z kl. 5
Renatka Prządak z kl. 6
Filip Cieśliński, Piotrek Czerniakowski i Mikołaj Domański z kl. 7
Chłopcy reprezentujący naszą szkołę zajęli 5 miejsce w rozgrywkach drużynowych na 24 szkoły biorące udział w zawodach.
GRATULUJEMY🏅