Miesięczne archiwum: Kwiecień 2019

Egzamin ósmoklasisty 2019
z języka polskiego organizowany przez CKE rozpoczął się
15 kwietnia o godz. 9.00.

Ośmioro naszych uczniów po raz pierwszy po przeprowadzonej reformie edukacji podeszło do egzaminu ósmoklasisty. Jutro czeka ich sprawdzian z matematyki,
a w środę z języka obcego.
Trzymamy kciuki!!!
Wyniki w czerwcu;)

Życzenia wielkanocne, skaczące zające i symboliczne dyngusowanie w naszej szkole zaakcentowały klasy 0 – III. Maluchy przywitały całą społeczność szkolną wesołą piosenką, następnie pięknie wyrecytowały życzenia wielkanocne oraz wystąpiły z piosenką o wesołym zajączku. Na koniec naszego spotkania zaproszeni goście zostali pokropieni wodą i poczęstowani czekoladowym jajeczkiem. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły rozeszli się do naszych domów z życzeniami Wesołych Świąt!


Uczniowie klas 4 -7 wzięli udział w lekcji o operze przygotowanej w ramach projektu “Opera w kadrze”, która odbyła się w kwietniu w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Jest to projekt edukacyjny, w którego centrum znajduje się oglądanie inscenizacji “Strasznego dworu” w formie nagrania filmowego oraz działania warsztatowe.

Opera jest szkołą rozumienia sztuki. Na seans opery składają znaki muzyczne, plastyczne, słowne, teatralne. Ten, kto potrafi odnaleźć się w operze, odnajduje się także w muzeum, teatrze, kinie, filharmonii czy czy bibliotece.

Wielkanoc w naszej szkole zawitała również podczas zajęć świetlicowych. Prace naszych uczniów przedstawiały elementy tradycji wielkanocnej i zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej. Uczniowie klas II-VI wykonali pisanki styropianowe ozdobione kolorowymi cekinami. Ponadto omawialiśmy tradycje wielkanocne i przypomnieliśmy sobie jak poprawnie pisać życzenia.

28 marca uczniowie klasy 4 zaprezentowali przygotowaną przez siebie inscenizację baśni “Jędrek Jeżyk”. Zostali gorąco przyjęci przez widzów, gdyż utwór ten przypominał o ważnych wartościach.: przyjaźni, miłości, poświęceniu. Aktorzy amatorzy uświadomili, że to co najważniejsze, nie jest widoczne dla oczu.


Dzieci z klas I-II Szkoły Podstawowej w Królewie dzięki zawartej przez Gminę Joniec umowie o współpracy partnerskiej z Mazowieckim Zrzeszeniem LZS oraz uzyskanym dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki uczęszczają na pływalnię w Płońsku. Projekt obejmuje około 10 wyjazdów po 2 godziny nauki pływania. Projekt będzie realizowany w okresie marzec – maj 2019 r.


W naszej szkole pod czujnym okiem Pana Benedykta Celiana chętni uczniowie kształcą umiejętności gry na instrumentach i śpiewuö. Znani nam wszystkim uczniowie klas 7-8 tworzący zespół TACY NIE INNI tj. Ola, Ania, Rafał, Jacek i Piotr spotykają się na dodatkowych zajęciach muzycznych. Dzieci szlifują umiejętności, by podczas szkolnych i pozaszkolnych uroczystości umilać czas swoimi występami. Członkowie zespołu reprezentują szkołę w konkursach piosenek oraz działają w Młodzieżowej Orkietrze Dętej przy gm. Joniec. Od tego roku do grupy dołączyły dziewczynki z 4 klasy: Maja i Natalka.

W dniach 1-2 kwietnia 2019 r. w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance spotkały się najlepsze zespoły krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego. Dziesięć zespołów, które przyjechały na spotkanie miało okazję wziąć udział w zajęciach integracyjnych, wykładach ze statystyki, warsztatach kreatywności oraz ogłoszeniu wyników.

Miło nam ogłosić, że drużyna królewscy tj. Natalka, Magda i Stanisław reprezentująca naszą szkołę uplasowała się ostatecznie na wspaniałym 3 miejscu🥉🏆.

Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i pieniężne. Poza tym wrócili bogatsi o nową wiedzę i miłe doświadczenia.

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o dodatkowe publikacje GUS.

Wagę sukcesu naszych uczniów dodatkowo podnosi fakt, że w ich kategorii tj. szkół podstawowych i gimnazjalnych udział wzięło ponad 200 drużyn z całej Polski.

Wierszyk opisujący członków drużyny królewskich.

Kalendarz
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwum wpisów
Zdjęcia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20150612_113823 20150612_093151